Wisząca Skała w Australii to rzadka formacja wulkaniczna, która ma już ponad 6 mln lat. Niebywałą atrakcją turystyczną tego miejsca jest potężny głaz zawieszony pomiędzy innymi skałami oraz prowadząca pod nim ścieżka. Jest to popularne miejsce głównie wśród Australijczyków, którzy pragną przeżyć tam coś niezwykłego, ponieważ od 1900 roku wokół Wiszącej Skały krążą opowieści o tajemniczych zniknięciach ludzi…
Wisząca Skała w Australii
Wisząca Skała jest wulkaniczną formacją skalną, która znajduje się w stanie Wiktoria w Australii, w pobliżu Góry Macedon.
Skała położona jest ok. 60 km na północny zachód od Melbourne, w sąsiedztwie dwóch małych miejscowości – Newham oraz Hesket.
Głównym punktem całej formacji jest głaz zawieszony pomiędzy innymi głazami głazu, który znajduje się między innymi głazami, który otwiera pod sobą ścieżkę prowadzącą tajemniczymi szlakami, jaskiniami i tunelami.
Odwiedzający to miejsce mogą w pobliżu urządzić sobie piknik w towarzystwie kangurów, rozbić obóz lub wędrować na szczyt Wiszącej Skały, by podziwiać piękne widoki położonych niżej okolicznych równin.
W najwyższym punkcie Wisząca Skała osiąga wysokość 718 m n.p.m., a dojście do niego zajmuje średnio 45 minut.
Tajemnicze zaginięcia
Dziś dla większości ludzi odwiedzających to miejsce nie jest ważne, że Wisząca Skała była kiedyś punktem podziału dla czterech terytoriów Aborygenów lub to, że znajduje się w samym centrum historycznie i kulturowo cennej, rdzennej, aborygeńskiej ziemi.
Nie ma znaczenia także fakt, że plemiona, które zamieszkiwały pobliskie regiony, nie chciały się na nią wspinać, ponieważ było do dla nich święte miejsce, owiane mrocznymi tajemnicami i nadprzyrodzoną mocą.
Historia związana z Wiszącą Skałą, którą znają wszyscy ją odwiedzający, jest współcześnie związana z dniem 14 lutego 1900 roku i tajemniczymi zaginięciami młodych dziewcząt.
To właśnie w Walentynki grupa 22 uczennic elitarnej szkoły wraz z dwiema nauczycielkami biwakowała u podnóża góry, gdzie dotarły wynajętym powozem.
Podczas trwania biwaku zaczęły dziać się dziwne rzeczy.
Najpierw dokładnie o dwunastej zatrzymały się wskazówki zegarka woźnicy i jednej z nauczycielek.
Potem w powietrzu dało się odczuć „gęstą atmosferę”, skały prezentowały się niebywale mrocznie i tajemniczo.
Cztery uczennice postanowiły bliżej przyjrzeć się Wiszącej Skale.
Jedna z nich zrezygnowała w dalszej wspinaczki i zawróciła w połowie drogi, pozostałe trzy poszły dalej.
Kiedy upłynęło sporo czasu, a dziewczynki nie wracały, jedna z zaniepokojonych opiekunek ruszyła na ich poszukiwania.
Po godzinie uczennica, która postanowiła zawrócić, wróciła do biwakującej grupy.
Była roztrzęsiona, histerycznie płakała, miała zniszczone ubranie i nie była w stanie wyjaśnić, co się wydarzyło.
Pozostałych trzech dziewcząt wraz z nauczycielką, która wyruszyła na poszukiwania, nie odnaleziono, chociaż policja i ochotnicy przeszukali każdy najmniejszy skalny i roślinny zakamarek.
Dopiero po upływie tygodnia odnaleziono jedną z trzech zaginionych dziewcząt, jednak i ona nie była w stanie wyjaśnić, co się wydarzyło na Wiszącej Skale.
Pozostałych kobiet nigdy nie odnaleziono.
Niektórzy uważają, że Wisząca Skała to miejsce, w którym znajduje się brama do innych wymiarów i można tam doświadczyć czegoś niezwykłego.
Historia australijskich uczennic sprawiła, że Wisząca Skała stała się głównym miejscem wydarzeń opisanych w książce „Piknik pod Wiszącą Skałą” oraz filmu będącego adaptacją powieści.
Z kolei dla turystów przybywających na Antypody jest to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki.